Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Komunikat

Komunikat

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 maja 2020

Archiwum Państwowe w Białymstoku informuje, że od 18 maja 2020 roku wznawia bezpośrednią obsługę klientów w Sekretariacie swojej siedziby przy ul. Adama Mickiewicza  101 w Białymstoku i Sekretariacie Archiwum Państwowym oddział w Łomży przy Alei Legionów 36.

W Sekretariacie można złożyć podanie, uzyskać ogólne informacje na temat zasobu Archiwum oraz miejsc przechowywania dokumentacji osobowo – płacowej, a także odebrać zamówione wcześniej kopie dokumentów.  Obowiązują następujące zasady: zachowanie rekomendowanej odległości po9daczas kontaktu maseczki/przyłbice ochronne oraz dezynfekcja rąk płynem znajdującym się na stoliku w holu. Złożone podania i dokumenty poddawane będą 48 godzinnej kwarantannie.

Trwają przygotowania do uruchomiona Czytelni akt w Archiwum Państwowym w Białymstoku i Archiwum Państwowym w Białymstoku Oddział w Łomży (planujemy to zrobić do końca maja 2020 r.). Liczba miejsc w Czytelni zostanie ograniczona tak, aby zostały zachowane zasady bezpieczeństwa. O terminie i zasadach korzystania z Czytelni akt poinformujemy Państwa odrębnym komunikatem.

Jednocześnie gorąco zachęcamy do korzystania z informacji dotyczących Archiwum Państwowego w Białymstoku (i innych archiwów państwowych) dostępnych na stronie www.szukajwarchiwach.gov.pl. Na portalu oprócz szczegółowych informacji o zasobie Archiwum dostępne są także skany materiałów archiwalnych. Kopie cyfrowe akt urodzeń, małżeństw i zgonów dostępne są także na stronie www.genealodzy.pl.

Zachęcamy także, aby z Archiwum Państwowym w Białymstoku  kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej – email:  sekretariat_ap@bialystok.ap.gov.pl, email - pracownia@bialystok.ap.gov.pl,  w Archiwum Państwowym w Białymstoku Oddział w Łomży: email- lomza@bialystok.ap.gov.pl  lub też platformy ePUAP.

Dyrektor APB           

dr Marek Kietliński

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-05-15
Data publikacji:2020-05-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Jarosław Jasiński
Liczba odwiedzin:348