Wydarzenia

Artykuły

 • Wystawa pieczęci

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów, ustanowionego podczas 16. Międzynarodowego Kongresu Archiwów w Kuala Lumpur w 2007 roku Archiwum Państwowe w Białymstoku zorganizowało wystawę pieczęci wykonanych w technologii 3d. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy w budynku Archiwum przy ulicy Adama Mickiewicza 101.

  Czytaj Więcej o: Wystawa pieczęci
 • Komunikat

  Szanowni Państwo!

  Informujemy, że Pracownia Naukowa Archiwum Państwowego w Białymstoku oraz Oddziału w Łomży

  będzie otwarta od 10 maja 2021 r.

  obrazek przedstawia czytelnie

  Czytaj Więcej o: Komunikat
 • Dzień Wolności Białorusi

  Dzień Wolności Białorusi

        25 marca w rocznicę proklamowania niepodległego państwa - Białoruskiej Republiki Ludowej obchodzony jest przez społeczeństwo białoruskie, a zwłaszcza środowiska niezależnej opozycji demokratycznej Dzień Wolności. Dzień ten, mimo że nie należy do oficjalnego kalendarza świąt państwowych, stanowi dla białoruskiego społeczeństwa ważny symbol walki o wolność i demokrację. Walki, która nieprzerwanie trwa od sierpnia ubiegłego roku, co dzień pochłaniając kolejne ofiary. W wyrazie naszej solidarności z białoruskim społeczeństwem, jak i Polakami zamieszkałymi na Białorusi, dziś – w tym symbolicznym Dniu Wolności – wraz z całą siecią archiwalną przyłączamy się do akcji #ŚwiatłoDlaBiałorusi (#LightForBelarus), umieszczając jednocześnie na obiekcie Archiwum flagę w historycznych barwach narodowych naszego wschodniego sąsiada. Gest symboliczny, wierzymy jednak głęboko, że solidarność i wyrażane wsparcie da białoruskiemu społeczeństwu siłę w dalszej walce o podstawowe swobody obywatelskie.

  Czytaj Więcej o: Dzień Wolności Białorusi
 • KOMUNIKAT

  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzeniem rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce, Czytelnie Archiwum Państwowego w Białymstoku (Centrala oraz Oddział w Łomży) od 22 marca 2021 r. do odwołania będą zamknięte.

  Zapraszamy do skorzystania z inwentarzy oraz kopii materiałów archiwalnych zamieszczonych na portalu: www.szukajwarchiwach.gov.pl .

  Czytaj Więcej o: KOMUNIKAT

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2015-05-15 21:46:17przez:
Opublikowano:2015-05-15 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:36806

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.