Szkolenie dotyczące zabezpieczenia i ochrony dóbr kultury w województwie podlaskim - relacja

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 czerwca 2019

11 czerwca 2019 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Białymstoku przy ulicy Adama Mickiewicza 101  odbyło się spotkanie szkoleniowe dotyczące zabezpieczenia i ochrony dóbr kultury w województwie podlaskim. Organizatorami szkolenia byli: Podlaski Oddział Straży Granicznej, Archiwum Państwowe w Białymstoku i Muzeum Podlaskie.  W spotkaniu udział wzięli funkcjonariusze Straży Granicznej, Urzędu Celnego i Krajowej Administracji Skarbowej. Na spotkanie przybyło około 40 osób.

Dr Marek Kietliński – dyrektor Archiwum Państwowego w Białymstoku zapoznał uczestników ze strukturą państwowej sieci archiwalnej i zasadami zabezpieczenia materiałów archiwalnych. Zapoznał także uczestników z zasadami funkcjonowania Archiwum i zabezpieczeniami zastosowanymi w obiekcie Archiwum przy ul. Adama Mickiewicza 101.
Adam Wawrusiewicz – ekspert w dziedzinie archeologii Muzeum Podlaskiego zapoznał uczestników z pracami archeologicznymi prowadzonymi w województwie podlaskim oraz z obiektami potencjalnie zagrożonymi przemytem.

Paweł Niziołek – ekspert w dziedzinie numizmatyki Muzeum Podlaskiego zapoznał uczestników spotkania ze zbiorami numizmatycznymi znajdującymi się w zbiorach Muzeum Podlaskiego oraz z potencjalnymi zagrożeniami przestępczymi w tej dziedzinie.

Następnie odbyła się dyskusja w trackie której zgromadzeni funkcjonariusze poszczególnych służb podzielili się spostrzeżeniami z własnej pracy. Było to jedno z pierwszych tego typu spotkań w Polsce.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie 1

  1

 • Powiększ zdjęcie 2

  2

 • Powiększ zdjęcie 3

  3

 • Powiększ zdjęcie 4

  4

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-06-12
Data publikacji:2019-06-12
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Jarosław Jasiński
Liczba odwiedzin:2347