Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 października 2020

KOMUNIKAT

W związku z wprowadzeniem z dniem 8 sierpnia 2020 r. regionalnych obostrzeń w  powiatach, w których odnotowano największy przyrost zakażeń COVID-19 oraz dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną w kraju i w związku z wprowadzeniem z dniem 17 października 2020 r. przez Ministerstwo Zdrowia strefy czerwonej w Białymstoku, oraz w powiatach: białostockim, bielskim, hajnowskim, sokólskim, wysokomazowieckim i zambrowskim Archiwum Państwowe w Białymstoku przy ulicy Adama Mickiewicza 101 od dnia 19 października  2020 r. ogranicza do koniecznego minimum bezpośrednią obsługę klientów oraz zawiesza działalność Czytelni Archiwum.

W związku z powyższym Czytelnia Archiwum Państwowego w Białymstoku przy ulicy Adama Mickiewicza 101 będzie zamknięta do odwołania. Kontakt z pracownikami przez cały czas jest możliwy przede wszystkim kanałami elektronicznymi lub telefonicznie. Niezależnie od sytuacji stale działa poczta elektroniczna oraz będzie odbierana poczta tradycyjna.

Archiwum prowadzi ograniczoną bezpośrednią obsługę klientów w Sekretariacie, przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa:

- w Sekretariacie może się znajdować wyłącznie jedna, aktualnie obsługiwana osoba,

- obowiązkowa jest dezynfekcja rąk przy wejściu oraz zakrywanie ust i nosa.

Uprzejmie prosimy o kontaktowanie się z Archiwum za pośrednictwem poczty elektronicznej sekretariat_ap@bialystok.ap.gov.pl, pracownia@bialystok.ap.gov.pl lub też platformy e-PUAP  

Jednocześnie zachęcamy do korzystania z informacji dotyczących Archiwum Państwowego w Białymstoku (i innych archiwów państwowych) dostępnych na stronie: www.szukajwarchiwach.gov.pl. Na portalu oprócz szczegółowych informacji o zasobie Archiwum dostępne są także skany materiałów archiwalnych, w tym głównie akt metrykalnych. Skany akt urodzeń, małżeństw i zgonów dostępne są także na stronie www.genealodzy.pl.

Dyrektor APB

dr Marek Kietliński

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-10-16
Data publikacji:2020-10-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Jarosław Jasiński
Liczba odwiedzin:118